W minionym tygodniu funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej skierowali do sądów 4 wnioski o ukaranie pracodawców zatrudniających nielegalnie cudzoziemców.

W trakcie prowadzonej kontroli w firmie  budowlanej z powiatu kętrzyńskiego, funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że pracodawca doprowadził do nielegalnego wykonywania pracy 4 obywateli Ukrainy. Natomiast w przedsiębiorstwie usługowym, również w powiecie kętrzyńskim pracę bez stosownych dokumentów wykonywały  3 Ukrainki. Natomiast firma zajmująca się produkcją rolną w powiecie szczycieńskim zatrudniała 9 obywateli Ukrainy i 1 Białorusina, którzy nie posiadali wymaganych zezwoleń. Czwarta z kontrolowanych firm, branża budowlana–powiat olsztyński, powierzyła nielegalnie pracę 1 obywatelowi Ukrainy.

Ponadto funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej 29 czerwca zakończyli czynności kontrolne w gospodarstwie rolnym w powiecie mrągowskim. Realizowana kontrola wykazała naruszenia przez kontrolowany podmiot przepisów dotyczących legalności powierzenia wykonywania pracy wobec 35 obywateli Ukrainy.

Tylko w pierwszych dniach lipca, w związku z wcześniej kierowanymi przez Straż Graniczną wnioskami do Sądów o ukaranie pracodawców, którzy nielegalnie powierzyli wykonywanie pracy cudzoziemcom, sądy wydały wobec 3 właścicieli firm wyroki o ukaraniu karą grzywny na łączną sumę 8 500 zł.

(WMOSG)

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze