Za niecałe dwa tygodnie rozpoczyna się przyjmowanie wniosków na tzw. nowy okres zasiłkowy dla osób korzystających z programu 500+. Dotychczas złożone wnioski obowiązują do 30 września 2017 roku. Aby otrzymywać 500 zł po tym terminie, trzeba złożyć nowy wniosek.

Oznacza to, że wszyscy mieszkańcy naszego miasta i gminy korzystający ze świadczenia „Rodzina 500+” powinni po raz kolejny złożyć wnioski o ustalenie prawa i jego kontynuację od 01.10.2017 r. Wnioski będzie można składać od 01.08.2017 r. 

Chociaż wnioski można składać do stycznia, z pewnością większość rodziców będzie to chciała uczynić jak najszybciej. To dlatego, że tylko złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość w wypłacie zasiłku. Jeśli wniosek trafi do MOPS lub GOPS do 31 sierpnia (włącznie), to wypłata świadczenia nastąpi w październiku, jeśli wniosek złożymy we wrześniu to świadczenie z wyrównaniem zostanie wypłacone w listopadzie.

Główne zasady przyznawania świadczenia pozostają bez zmian, ministerstwo w programie wprowadziło drobne korekty. Od 1 października w świadczeniu ma być m.in. sposób ustalania dochodu z działalności gospodarczej, opodatkowanej w formach ryczałtowych. W założeniu ministerstwa rodziny ma to wyeliminować przypadki zaniżania dochodu, by spełnić kryterium dochodowe na pierwsze dziecko. Doprecyzowane mają też zostać przepisy regulujące przyznawanie świadczenia wychowawczego na dzieci objęte opieką naprzemienną rozwiedzionych rodziców, żyjących osobno. Osoby deklarujące samotne wychowywanie dziecka mają zostać objęte obowiązkiem okazania decyzji alimentacyjnej.

Urzędnicy przypominają o możliwości złożenia wniosku przez internet. E-wniosek można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

P.S

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
saski71

A ja biorę i to na czworo dzieci. Sam pracuję i pracy nie porzucam. A wręcz odwrotnie żona również poszła do pracy. Bo trzeba wypracować lata na przyszłą emeryturę. 500+ przeznaczone zostało między innymi na żłobek. W tym roku dwójka moich starszych dzieci może wyjechać na kolonie. Ten kto myśli normalnie wie że 500+ kiedyś się skończyć, albo ukrócą program albo dzieci dorosną a i emeryturę wypracować sobie trzeba. A jeśli chce ktoś chce naprawdę nie egzystować a żyć normalnie to pomyśli że zawsze lepiej mieć 2 wypłaty i pieniądze z 500+ niż tylko te drugie

Biore

Biorę i jest to dla mnie i moich dzieci dużym wsparciem. W końcu dzieci mogły pojechać na wakacje, nie musze się martwić że zabraknie od 1 do 1. Sama też pracuję, ale trudno wyżyć gdy zarobki w Giżycku wynoszą 1400 zł na rękę

Anonimowo

Nie masz pojęcia o czym mówisz „pracusiu”!

Nie biorę

Tylko 500 plus by się chciało, a robić nie ma komu

antos

Prawda przez te 500 zł na dziecko to nierobom nie chce się pracować

antos

To jest pomoc dla nierobów