5 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend

0

W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych na drodze, ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jako pierwszy (04.06.) w ręce mundurowych z giżyckiej drogówki wpadł kierujący skuterem, który jechał trasą Skop-Ryn. O nietrzeźwym cykliście powiadomił inny z kierowców, który jechał bezpośrednio za nim. Świadek relacjonował, że cyklista jedzie całą szerokością jezdni od prawej do lewej. Policjanci zatrzymali kierowcę skutera w m. Rybical gm. Ryn, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu.

Następnie w Miłkach rowerzysta jechał swoim rowerem mając blisko 1 promil alkoholu. 64-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Rower przekazał trzeźwej osobie.

Z kolei w minioną sobotę (05.06) 57-letni mieszkaniec Warszawy kierując mazdą w m. Kruklanki podczas wykonywania manewru cofania uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu. Auto zostało zabezpieczone, a kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Inny kierowca jadąc ulicami Giżycka uderzył w latarnię po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca audi został zatrzymany przez patrol straży miejskiej, a następnie przekazany policji. W trakcie wykonywania czynności służbowych sprawdzono stan trzeźwości 47-letniego kierowcy okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast jego kolega, z którym podróżował miał 2 promile alkohol. 47-latek nie przyznał się do kierowania autem. Pojazd został zabezpieczony na parkingu, a kierowca zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Na koniec minionego weekendu wpadł 25-latek, który jadąc vw przekroczył dozwoloną prędkość o 41 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że miał on ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kierowca już otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych i punkty karne za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Teraz będzie się tłumaczył za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Giżycko 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze