5-letnie dziecko potrącone na przejściu dla pieszych w centrum Giżycka

4

Pięcioletnie dziecko zostało potrącone na przejściu dla pieszych w centrum Giżycka. Na szczęście nie doznało żadnych uszkodzeń ciała. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (13 kwietnia 2017 r.) kilka minut przed godziną 12:00 w centrum Giżycka na ulicy Warszawskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym kia ceed  jadąc ulicą Warszawską w kierunku skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego na wysokości centrum handlowego „Batory” zwolnił przed  przejściem dla pieszych celem przepuszczenia osób, które mogły znajdować się na jezdni, równorzędnie przy nim zatrzymał się inny pojazd, który miał zamiar skręcić w lewo.  W tym momencie kierowca kia ceed nie zauważył idącej z lewej strony kobiety z dzieckiem. Doszło do potrącenia dziecka.

Po przybyciu Pogotowia Ratunkowego na miejsce zdarzenia, okazało się, że chłopcu nic się nie stało i mógł wrócić do domu. Kierujący wielokrotnie tłumaczyły, że nie widziała dziecka i kobiety.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozwagę zarówno kierowców jak i pieszych. Uważajmy na drodze!

Źródło: KPP Giżycko

4
Dodaj swój komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
marian tKitibeny Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Kiti
Gość
Kiti

To przejście jest okropne. Dlaczego nie umieszczą tam sygnalizacji świetlnej, by sprawniej regulować ruch w tamtym miejscu? Pomijając sam wypadek. Tam, albo ciągiem jadą samochody i rzadko się któryś zatrzyma, albo na odwrót, piesi przechodzą sznureczkiem przez przejście.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie przesadzaj – jakoś nie spotkałem się tam z jakimiś utrudnieniami – czy to jako pieszy czy jako kierowca Uważam że sygnalizacja jest tam zbędna

marian t
Gość
marian t

tam jest za duży ruch pieszych

beny
Gość
beny

To przejście jest niebezpieczne dla pieszych i kierowców, strasznie duży ruch tam panuje.