Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach naszego powiatu wciąż dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego. W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych kierujących. W dwóch przypadkach to rowerzyści. Prawo jazdy na okres trzech miesięcy straciło też trzech kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

W miniony piątek (09.10) policjanci giżyckiej drogówki realizując czynności w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli kierującego Oplem, który przekroczył prędkość na tzw. „pięćdziesiątce”. Na ul. Świderskiej w Giżycku pędził z prędkością 97 km/h gdzie obowiązuje ograniczenie do 40km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 36 – latkowi prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny oraz punkty karne.

W sobotę (10.10) dwóch kierowców naruszyło przepisy dotyczące dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym w m. Konopki Wielkie oraz na ul. Obwodowej w Giżycku. 44- letnia kierująca Audi przekroczyła prędkość o 56 km/h, a 21 – latek kierujący BMW na ul. Obwodowej o 65 km/h. Im również zostało odebrane prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi i otrzymali punkty karne.

Tego samego dnia funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni poruszali się jednośladami na jednej z głównych ulic Giżycka. Obaj wydmuchali blisko promil alkoholu w organizmie. Zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

Brakiem wyobraźni wykazało się również trzech innych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po użyciu alkoholu. I tak sobotę (10.10) w m. Sulimy zatrzymana do kontroli drogowej kierująca Mercedesem 40-latka wydmuchała 0,36 promila. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę (11.10) o godzinie 09:20 policjanci patrolujący ulice miasta Giżycko zauważyli na ul. Wodociągowej kierującego Mazdą, który na widok radiowozu gwałtownie hamował, ponadto jechał bez świateł mijania. Zatrzymany do kontroli 41 – letni mieszkaniec Giżycka poddany badaniu stanu trzeźwości wydmuchał 0,84 promila. Okazało się również, że mężczyzna od kilku lat miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W godzinach wieczornych funkcjonariusze drogówki zostali wezwani do m. Gajrowskie gm. Wydminy gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Podczas manewru wymijania kierujący Mitsubishi uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki Mazda. Okazało się, że 46 – latek miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz sprawa trafi do sądu.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze