41-latek odpowie za włamania i kradzieże

0

Giżyccy policjanci zatrzymali 41– latka podejrzanego o serię kradzieży alkoholu i włamań do samochodu oraz lokali. Policjanci udowodnili mu łącznie 3 włamania i 2 kradzieże, podczas których spowodował szkody na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. 

Karany w przeszłości za kradzieże i włamania 41– latek na przełomie od lutego do kwietnia br. postanowił wrócić na przestępczą drogę. 

18 kwietnia na swój cel wybrał jeden z lokali gastronomicznych na terenie Giżycka. Zapewne obserwował jakie zabezpieczenia trzeba pokonać, po czym wepchnął siłą okno do środka, przez które wszedł do lokalu. Tam z kasy zabrał pieniądze w kwocie 150 złotych, sprzęt elektroniczny na kwotę 900 złotych i napoje o łącznej wartości 300 złotych – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Niestety 41-latek miał pecha. W tym samym czasie w pobliżu okradanego lokalu przechodził policjant, który zauważył włamanie. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego komendy. Przybyli na miejsce policjanci w jednym z pomieszczeń z łupami zastali 41– latka.

Na wniosek policjantów i prokuratury, giżycki sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 41-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze