40-latka prowadziła auto mając ponad 3 promile

1

Kontrola drogowa wobec pewnej 40-latki zakończona utratą prawo jazdy. Kobieta jechała swoim autem mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem.

Patrolując drogi powiatu giżyckiego, 1 listopada około godziny 17:00 na trasie Ruda-Rydzewo, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującą vw passatem. Podczas kontroli okazało się, że 40-latka jest pod działaniem alkoholu, wynik badania wskazał, że miała ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Natomiast 54-latek jadąc skuterem w kierunku m. Mazuchówka gm. Wydminy w pewnym momencie stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na drogę. Obecny na miejscu świadek powiadomił służby. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że mężczyzna jest pod działaniem alkoholu, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. 54-latek odmówił badania na zawartość alkoholu, wobec tego została pobrana krew. W wyniku przewrócenia się mężczyzna doznał obrażeń barku, trafił do szpitala.

Policjanci apelują o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami!

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
VandaLis

Za dużo tolerancji ! Tacy zamiast iść do wwiezienia to prze 2 lata w soboty od 8 do 16 w kamizelkach fioletowych z napisem prowadziłem po alkoholu sprzątać ulice szczególnie jesienią i zima .