4 tys. paczek papierosów w dwóch samochodach

0

Przedstawiali się jako turyści udający się na noworoczny wypoczynek – okazali się przemytnikami.

Koniec roku to czas gdy wielu mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego jedzie do Polski na wypoczynek. Wśród nich byli też dwaj Rosjanie, którzy na przejściu w Bezledach pojawili się w piątek 28 grudnia. Jeden z nich prowadził samochód Mercedes B200, drugi zaś VW Touarega. Po analizie danych z systemów informatycznych funkcjonariusze z Działu Realizacji Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie oba pojazdy skierowali do szczegółowej kontroli. Najpierw prześwietlono je promieniami rentgenowskimi. Uzyskany obraz wskazał skrytki znajdujące się w obu samochodach a były to przerobiono nadkola, podłogi, progi, podłużnice i zderzaki. Wszystkie przeróbki były bardzo starannie przemyślane i bardzo dobrze zakamuflowane. W konsekwencji, pełne wyczyszczenie pojazdów z kontrabandy zajęło funkcjonariuszom KAS prawie 10 godzin.

Ostatecznie w Mercedesie ujawniono 2104 paczek papierosów zaś w Tauregu – 1883 paczki. Gdyby ten towar wjechał do kraju to w wyniku niezapłaconych należności celno-podatkowych Skarb Państwa straciłby ponad 92 tys. zł.

Kierującym pojazdami postawiono zarzut przestępstwa karnego skarbowego, za które odpowiedzą przed sądem. Ponadto stracili również swoje  pojazdy, które będą stanowić dowód przed sądem. Wartość zajętych obu samochodów to ponad 60tys. zł

Źródło: IAS w Olsztynie/ podinsp. Ryszard Chudy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze