4 miesiące pozbawienia wolności, 5 tys. zł grzywny oraz zakaz posiadania zwierząt za znęcanie się nad kotem

2

Sąd Rejonowy w Giżycku wyrokiem z dnia 25 czerwca 2019 r. skazał Pawła S. na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. Sąd orzekł wobec oskarżonego także nawiązkę w kwocie 5 tys. zł oraz zakaz posiadania zwierząt na okres 8 lat.

Komenda Powiatowa Policji w Giżycku w dniu 26 kwietnia 2019 r. przesłała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu Pawłowi S.

Paweł S. został oskarżony o to, że w dniu 27 marca 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Ryn znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem.

Według ustaleń śledczych 38-latek w zamkniętym garażu miał wielokrotnie strzelać śrutem z wiatrówki pneumatycznej do kota, trafiając zwierzę trzykrotnie w głowę oraz dwukrotnie w tułów. W wyniku takiego działania dwie sztuki śrucin utkwiły w głowie kota bez możliwości ich wyjęcia.

Wobec oskarżonego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Paweł S. na pierwszym terminie rozprawy przed Sądem Rejonowym w Giżycku, w dniu 25 czerwca 2019 r., złożył wniosek o tzw. dobrowolne poddanie się karze. Sąd uwzględnił wniosek oskarżonego i jeszcze w tym samym dniu skazał go na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd orzekł od oskarżonego także nawiązkę w kwocie 5 tys. zł na rzecz Giżyckiego Stowarzyszenia Brat Kot oraz zakaz posiadania zwierząt na okres 8 lat.

Sąd przychylił się do wniosku oskarżonego, ponieważ uznał, że okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości, prokurator i pokrzywdzony nie sprzeciwili się uwzględnieniu wniosku, a cele postępowania zostaną osiągnięte mimo nieprzeprowadzenia rozprawy w całości.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olszynie 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
WezyrKa

Obys skurwielu nie dozyl konca odsiadki. Zycze Ci rychlej smierci w najgorszych meczarniach. Jesli bedzie na Ciebie zlecenie oddam kazde pieniadze, zebys tylko juz sie nigdy nie podniosl. Niech Ci w pierdlu rozniosa otwor w totalne strzepy, bez jakiejkolwiek litosci. Jestes totalnym marginesem, ktory powinno sie usunac z tego swiata.

Luka

To ma być wyrok?!za takie sądy to dziękuję wszystkich komuchów wypierdzielic