4 kierowców zatrzymanych w weekend

0

Trzech nietrzeźwych kierujących oraz kierowca z podejrzeniem kierowania pod wpływem środków odurzających zostało zatrzymanych w miniony weekend przez giżyckich mundurowych.

W piątek (05.11) o godziny 20:10 mieszkaniec gminy Kruklanki, kierujący audi a4 został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Nowowiejskiej w Giżycku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 2 promile. Kontrola wykazała również, że 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę (06.11) ok. godziny 21:45 w Upałtach, patrol prewencji zatrzymał do kontroli kierującego toyotą corollą, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. 38-latek okazał się być trzeźwy jednak przypuszczenia policjantów nie zawiodły. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość środków odurzających, które dwukrotnie dało wynik pozytywny. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań, a pojazd przekazano innej osobie.

Z kolei dwóch nietrzeźwych zostało zatrzymanych w minioną niedzielę (07.11). Kierujący oplem corsa o godziny 08:00 został zatrzymany w miejscowości Mazuchówka (gmina Wydminy). 52-latek wydmuchał ponad 1,5 promila.

Drugi kierowca został zatrzymany o godziny 15:20 na ul. Białostockiej w Giżycku. Kierującym był obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za swoje postępowanie zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze