38-letni mieszkaniec Giżycka odpowie za kradzież i włamanie

0

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 38-letni mieszkaniec Giżycka. Z materiałów sprawy wynika, że mężczyzna w ostatnim czasie dopuścił się dwóch przestępstw.

Do włamań doszło 12 i 13 października 2022 r. Policjanci przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i przystąpili do ustalenia sprawców tych przestępstw.

Podczas pierwszego włamania do sklepu na terenie Giżycka sprawcy zabrali drogi alkohol, słodycze oraz zdrapki lotto. Straty opiewały na kwotę 1500 złotych. Już następnego dnia policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, policjanci odzyskali część skradzionego towaru, a prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne na czas prowadzonego postępowania – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Z zebranego materiału wynikało, że we włamaniu uczestniczył jeszcze jeden sprawca. Dodatkowe ustalenia pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny.

Okazał się nim 38-latek z Giżycka, który również usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do sklepu. Policjanci w tym przypadku również wystąpili z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji na czas prowadzonego postępowania – informują giżyccy mundurowi. 

Kolejny zarzut kradzieży z włamaniem dla 38-latka dotyczył zdarzenia z 13 października 2022 r. Wtedy, działając wspólnie z innymi osobami, mężczyzna włamał się do budynku gospodarczego, skąd zabrał spawarkę, szlifierkę, kabel elektryczny, szpulę łańcucha, oraz taczkę. Właściciel straty oszacował na kwotę ponad 3 tysięcy złotych.

Dwóch innych sprawców tego włamania policjanci zatrzymali bezpośrednio po zdarzeniu, odzyskali utracone mienie, a mężczyźni są pod dozorem policji. Ponadto zatrzymany 38-latek posiadał przy sobie środki odurzające. Jeżeli badanie potwierdzi, że są to środki zabronione ustawą, mężczyzna również odpowie za ich posiadanie – dodają policjanci. 

Na czas prowadzonego postępowania prokurator zastosował wobec wszystkich mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji ze stawiennictwem w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku. O ich losie teraz będzie decydował sąd, za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko/ch/rj

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze