38-latek zatrzymany za rozboje, kradzieże i inne przestępstwa

2

Zaangażowanie i sprawne działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego giżyckiej policji, pozwoliły na postawienie przed sądem sprawcy kilku rozbojów, kradzieży z włamaniem i innych przestępstw. Zatrzymany usłyszał sześć zarzutów, za co został aresztowany na trzy miesiące.

Sześć zarzutów, w tym m.in. dokonania rozbojów, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży zuchwałej usłyszał mieszkaniec gm. Wydminy. Sprawne działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego giżyckiej policji doprowadziły do zatrzymania mężczyzny i doprowadzenia go na ławę oskarżonych.

Do zdarzeń doszło w czerwcu 2020 r. w miejscowości Wydminy. Sprawca przewrócił mężczyznę na ziemię, kopał go po całym ciele powodując liczne obrażenia, po czym zabrał mu srebrny łańcuszek, telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 300 zł. Innym razem groził kobiecie pobiciem, przewrócił ją na ziemię po czym zabrał z torebki pieniądze w kwocie 500 zł.

Usiłował również dokonać kradzieży uznanej za szczególnie zuchwałą, próbując dokonać kradzieży pieniędzy z torebki kobiety. Nie udało mu się gdyż został spłoszony przez inną osobę.

Mężczyzna usłyszał także zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz gróźb karalnych, których dopuścił się wobec innego mężczyzny. Zdarzenia również miały miejsce w m. Wydminy.

Po przedstawieniu mu zarzutów, trafił do oskarżyciela, a następnie do sądu. W czwartek (09.07.2020) sędzia zdecydował, że 38-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Miejscowy

Minimum 10 i puścić famę że pedofil.

westt

Przestępstwa powinny się sumować i z 10 lat posiedzieć.