37 nowych projektów inwestycyjnych w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

0

37 decyzji o wsparciu, ponad 810 milionów złotych nakładów inwestycyjnych to bilans 2021 roku w Polskiej Strefie Inwestycji zarządzanej przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Inwestycje przyczyniły się do powstania 214 nowych miejsc pracy, a blisko 2500 stanowisk zostało utrzymanych.

–  2021 to kolejny rok wzrostu nowych inwestycji, wydaliśmy 37 decyzji o wsparciu, z czego aż 36 dla firm z kapitałem polskim.  W porównaniu z ubiegłym rokiem wartość inwestycji wzrosła o 145%. Niewątpliwie świadczy to o sile i potencjale polskich przedsiębiorstw, ale także o atrakcyjności Polskiej Stefy Inwestycji jako narzędzia wspierania rozwoju firm. – podsumowuje Krzysztof Żochowski, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

W 2021 roku ponownie dominowały inwestycje małych i średnich przedsiębiorców, 25 decyzji o wsparciu otrzymały mikro i małe firmy, a 7 średnie. Najczęściej po wsparcie sięgały firmy planujące utworzenie nowego zakładu produkcyjnego.

– Utworzenie w 2018 roku Polskiej Strefy Inwestycji dało małym i średnim firmom możliwość korzystania z narzędzi, które dotychczas kojarzyły się głównie z dużymi zagranicznymi inwestorami. Cieszy nas duże zainteresowanie naszą ofertą w tej grupie przedsiębiorców. Łatwiejszy dostęp do ulgi podatkowej dla małych i średnich firm to wielka szansa na rozwój polskiego sektora MŚP. – komentuje Grzegorz Kłoczko, Wiceprezes WMSSE S.A.

Wśród tegorocznych inwestorów 20% to przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na ponowne skorzystanie z ulgi podatkowej. Od początku funkcjonowania programu Polska Strefa Inwestycji, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała łącznie 102 decyzje o wsparciu, a łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych przekroczyła 1,7 mld zł.

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze