35-latek znęcał się nad rodzicami. Musi opuścić mieszkanie

0

Dozór policyjny, opuszczenie lokalu, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych, taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora, zastosowano wobec 35-letniego mieszkańca Węgorzewa. Mężczyzna od trzech lat znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. 

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 35-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad bliskimi. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca Węgorzewa policyjnego dozoru, opuszczenia lokalu oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Mężczyzna od trzech lat miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Wszczynał awantury, wyzywał ich, zakłócał spoczynek nocny i groził im pozbawieniem życia. W obawie o swoje życie i zdrowie pokrzywdzeni złożyli zawiadomienie o przestępstwie. Po wykonanych czynnościach, przesłuchaniach rodziny i świadków, policjanci przedstawili 35-latkowi zarzut znęcania się nad bliskimi.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KWP Olsztyn (gm/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze