Już w niedzielę 29 stycznia 2023 r. będzie można poczuć, jak mocno bije serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Giżycku impreza odbędzie się w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury. W programie przewidziano m.in. koncerty, licytacje i pokazy sztuk walki. 

Tegorocznym hasłem WOŚP jest: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” 

Dlaczego walka z sepsą?

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Dlatego, w ramach 31. Finału WOŚP, organizatorzy planują zakupienie urządzeń i aparatury, pozwalającej na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

Tradycyjnie, tak jak w poprzednich latach Giżycki Sztab WOŚP zachęca wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu. 

W tym roku WOŚP zagra w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury. Dla uczestników przygotowane zostały różne wydarzenia, koncerty oraz licytacje przekazanych przedmiotów.

Licytacje odbywają się również w formie elektronicznej – poprzez platformę Allegro, na koncie Giżyckiego Sztabu WOŚP. 

Giżycki Sztab WOŚP zarejestrował w tym roku 116 wolontariuszy, którzy na ulicach Giżycka będą zbierać pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek. 

Poniżej plakat z programem 31. Finału WOŚP w Giżycku 

PTS

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze