Bardzo wysoką frekwencję miała 31. edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie placówek oświatowych z Upałt, Spytkowa, Bystrego oraz Wilkas, a także Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi z Giżycka prezentowali wybrany przez siebie 2-minutowy fragment repertuaru, który nie znalazł się w poprzednich edycjach rywalizacji.

Wybranych w trakcie eliminacji szkolnych dzieci i młodzież, komisja pod wodzą dyrektora Ośrodka Kultury w Miłkach Justyny Zakrzewskiej oceniała właściwy dobór wierszy do wieku i osobowości uczestnika, interpretację i estetykę mówienia.

Wśród najpopularniejszych autorów przedstawianych wierszy byli Ludwik Jerzy Kern, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Dorota Gellner, Leopold Staff, Wisława Szymborska, Adam Asnyk i Danuta Wawiłow, uczestnicy pod doradztwem swych polonistów wybierali też mniej znanych autorów jak Andrzej Waligórski, Stefania Szuchowa, Marian Brykczyński oraz Jan Lechoń.

Ciekawostką jest wybór do konkursu wierszy o tematyce współcześnie interesującej dzieci i młodzież, chociażby opowieści o sporcie i zdrowiu czy zakochanych zwierzętach. Najwięcej tytułów to oczywiście typowa polska klasyka. A jak jury podsumowało sceniczne prezentacje uczniów w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach?

Większość z Was poradziła sobie doskonale, co ciekawe na scenie nie było widać po Was stresu i tremy. Cieszymy się, że lubicie czytać i tak licznie stawiliście się w naszej siedzibie – podkreśliła Ewa Sobieska, dyrektor GOKiR. – Pamiętajcie jednak, by zawsze dbać o estetykę wypowiedzi i czystość słów.

Nagrody dla najlepszych wręczał wójt Marek Jasudowicz, którego zdaniem uczestnicy dobrze przygotowali się do współzawodnictwa umiejętnie pokonując lęki, które zawsze towarzyszą występom na scenie.

Recytowałam wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza” – z uśmiechem wspominała swą prezentację Zuzanna Pacheco-Macias z giżyckiej „Trójki”. – Przygotowując się starałam się jak najlepiej wczuć w intencje autorki, które pasowały do mojego charakteru. Nie spodziewałam się jednak takiego sukcesu.

WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA:

Kategoria klas I-III:
* I miejsce – Jagoda Zdanowicz (SP Spytkowo)
* II miejsce – Hanna Łatacz (SP Bystry)
* III miejsce ex aequo – Wojciech Pianka i Nikola Peliszko (SP Bystry)
* wyróżnienia: Hanna Zawadka (SP Upałty), Antonina Więcko i Natalia Baran (SP 3 Giżycko)

Kategoria klas IV-VI:
* I miejsce – Diana Zdanowska (SP Bystry)
* II miejsce – Natasza Gryszko (SP Bystry)
* III miejsce – Julia Kuźmicka (SP 3 Giżycko)
* wyróżnienia: Hanna Przytulska (SP Upałty) i Karolina Niewęgłowska (SP Spytkowo) 

Kategoria klas VI-VIII:
* I miejsce – Amelia Somionka (SP Wilkasy)
* II miejsce – Zuzanna Pacheco-Macias (SP 3 Giżycko)
* III miejsce – Magdalena Ligęza (SP Bystry)
* wyróżnienia: Izabela Przytulska (SP Upałty), Piotr Trachim (SP Spytkowo) i Anita Fijałkowska (SP Wilkasy)

(źródło, fot.: GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze