fot. KPP Giżycko

300 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci giżyckiej komendy. 

Giżyccy policjanci prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej, w ramach realizacji informacji operacyjnej, pojechali na jedną z ulic w Giżycku, gdzie w garażu miał być przechowywany tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Na miejscu policjanci ujawnili 10 worków tytoniu, część była rozsypana na podłodze. Po zabezpieczeniu i zważeniu okazało się, że łączna waga zabezpieczonego towaru to 300 kg. Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 325 tysięcy złotych.

Nielegalny towar zatrzymano do dalszego postępowania. W związku ze sprawą zostali zatrzymani dwaj mieszkańcy powiatu giżyckiego w wieku 33 i 42 lat, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tym karom łącznie.

Źródło: KPP Giżycko

 

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze