30-latek ukradł 11-letniej dziewczynce telefon

6

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali 30-latka, który groził 11-letniej dziewczynce niebezpiecznym narzędziem i zabrał jej telefon. 

Do zdarzenia doszło 21 maja na jednym z osiedli w Giżycku.

Na podwórku w okolicy swojego miejsca zamieszkania przebywała 11-letnia dziewczynka. Z ustaleń policjantów wynika, że dziewczynka siedziała na murku przed wejściem do budynku i oglądała w telefonie zdjęcia. W pewnym momencie podszedł do niej młody mężczyzna i grożąc jej natychmiastowym użyciem niebezpiecznego narzędzia, dokonał kradzieży jej telefonu komórkowego. Przerażona 11-latka pobiegła do matki i opowiedziała jej całą sytuacje – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy i ustalili dane 30-latka. Podejrzany został zatrzymany w godzinach rannych 24 maja w swoim domu, przez policjantów zespołu operacyjno-rozpoznawczego. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa o wartości 1100 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Dowody zebrane w sprawie zostały przekazane do prokuratury w Giżycku. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 30-latka tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sędzia Sądu Rejonowego w Giżycku przychylił się do wniosku, a mężczyzna trafił do aresztu. Będzie odpowiadał w tzw. „recydywie” ponieważ już wcześniej był karany za przestępstwo „rozboju”.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ggggg

Chodzą te naćpane zakazane mordy ja od razu wysyłałabym do ŁAGRU !

m.k.

A to gnida. Chwasty należy wyrywać.

Mietek

Wyrwać chwasta…..po co takie coś zabiera tlen?

czesz

i to żywcem

nikt

o jaka pogarda dla życia ludzkiego,wstyd

m.k.

Wstyd to to że taka gnida po wolności chodzi