3 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend

0

Podczas minionego weekendu z dróg naszego powiatu wyeliminowano z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pierwszy z kierowców wpadł w ręce mundurowych w piątek (10.12.) tuż przed godziną 21:00 w miejscowości Bystry. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 65-letni mężczyzna kierujący vw polo, wydmuchał ponad 1 promil. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

Natomiast w sobotę, około 06:40 dyżurny giżyckiej Policji otrzymał zgłoszenie o kierowcy „osobówki”, który miał jechać całą szerokością drogi i został zatrzymany przez innego uczestnika ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 58-latka. Okazało się, że kierowca renualt jest kompletnie pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny kierowca wpadł w ręce policjantów też w sobotę przed godziną 16:00 na jednej z giżyckich ulic. 27-letni kierowca forda mondeo wydmuchał blisko 1,5 promila. Mundurowi wykonali również badanie na obecność środków odurzających. Ich podejrzenie okazało się słuszne, test wykazał, że mężczyzna znajdował się również pod działaniem marihuany.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego – przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze