3 nietrzeźwych kierowców i 7 kolizji. Długi weekend na drogach powiatu

0

Od piątku do poniedziałku na terenie powiatu giżyckiego doszło do 7 niegroźnych kolizji. W ręce policjantów wpadło także 3 kierowców pod wpływem alkoholu, a  67 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został ujęty przez innego kierującego, o czym powiadomił policjantów. Z relacji świadka wynikało, że kierujący oplem jedzie całą szerokością jezdni od prawej do lewej. W miejscowości Skop (gmina Ryn) kierujący oplem zjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że za kierownicą siedzi kobieta. Świadek udaremnił jej dalszą jazdę i zabrał kluczyki ze stacyjki. W trakcie prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że 27-latka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Drugi z kierowców to 57-letni mężczyzna, który jechał trasą od miejscowości Wyszowate w kierunku Miłek. Jak relacjonował świadek, kierowca kombajnu jechał całą szerokością jezdni, wszystko wskazywało na to, że jest nietrzeźwy. Kierowca kombajnu wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

Trzeci z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany do kontroli na drodze krajowej nr 59 w miejscowości Wejdyki (gmina Ryn). Ryńscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 45-letniego kierowcy. Alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu.

Na drodze nie zabrakło również piratów drogowych. 67 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, za co zostali ukarani mandatami karnymi. Kolejnych 3 kierowców zostało ukaranych mandatami za jazdę samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze