3 nietrzeźwych, 20 jadących zbyt szybko. Policyjne podsumowanie weekendu

2

W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 3 nietrzeźwych kierowców, rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu. W ręce policjantów wpadło również 20 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Podczas minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki skontrolowali 71 kierujących, 51 z nich naruszyło przepisy w ruchu drogowym, za co funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne, bądź sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

20 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Jeden z nich jadąc ul. Obwodową w Giżycku przekroczył prędkość o 52 km/h, co skutkowało nałożeniem na kierowcę mandatu karnego w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych, a także zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Nietrzeźwy kierowca, rekordzista tego weekendu miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do kontroli drogowej kierowca audi został zatrzymany w niedzielę (27.11.) w miejscowości Zelki (gmina Wydminy).

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w Giżycku na ul. Dąbrowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a trzeci z kierowców został zatrzymany do kontroli w miejscowości Skop (gmina Ryn). Kierowca, jadąc fordem miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowcy za jazdę po alkoholu stracili już prawo jazdy. Teraz wytłumaczą się przed sadem.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Karol

Drogówkę zapraszam po raz n-ty do Wilkas na ul.Olsztynska między rondem a przejazdem kolejowym. Szczególnie w godz.porannych, tam jest wyścigówka zaspanych do pracy(chyba).

Karol

Dro