3 kolizje i wypadek po opadach śniegu na drogach powiatu giżyckiego

6

Trudne warunki pogodowe, śliska nawierzchnia, opady śniegu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to najczęstsze w tym okresie przyczyny zdarzeń drogowych. Wczoraj w powiecie giżyckim policjanci drogówki pracowali na miejscu czterech zdarzeń drogowych. 

Wczoraj, tylko w ciągu 4 godzin funkcjonariusze giżyckiej drogówki byli wzywani na miejsca 4 zdarzeń drogowych. O pierwszym ze zdarzeń policjantów powiadomiono chwilę po godz: 7:00. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego naczepa zaczepiła o pobocze i ściągnęła samochód do przydrożnego rowu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Nie minęło pół godziny, a policyjny patrol musiał obsłużyć kolejne zdarzenie. Tym razem w miejscowości Rybical gm. Ryn. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca opla, na prostym odcinku drogi również nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej, został ukarany mandatem karnym.

Dwie godziny później, w miejscowości Skop gm. Ryn doszło do kolejnej kolizji. Z informacji policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Renault, jadąc w kierunku Rynu nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku drogi w lewo samochód zsunął się do przydrożnego rowu. Naczepa zaczepiła o przewody energetyczne i zerwała linię. Mężczyzna został ukarany mandatem. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Przed godz.11:00 w miejscowości Kruklanki funkcjonariusze zostali wezwani na ulicę 22-Lipca, gdzie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tam kierujący autem marki fiat seicento na śliskiej nawierzchni drogi wpadł w poślizg i lewym bokiem uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka forda mondeo. W wyniku zdarzenia do szpitala w Giżycku zostały przewiezione trzy osoby. 62-letnia pasażerka seicento, która siedziała z tyłu za kierowcą doznała poważnych obrażeń głowy oraz poważnych obrażeń wewnętrznych. Natomiast kierowca i druga z pasażerek doznali obrażeń głowy i ogólnych potłuczeń ciała.
Czwarte ze zdarzeń miało miejsce w miejscowości Pieczonki gm. Giżycko. Tam kierujący audi na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżające z naprzeciwka bmw. Na szczęście kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Ponadto w rozmowie z funkcjonariuszami okazało się, że kierowca audi jechał do wypadku w m. Kruklanki, gdzie poszkodowana została jego matka.

Policjanci apelują!

Na drogach mamy trudne, zimowe warunki. Pamiętajmy, że zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża czas hamowania pojazdu, a kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.
Musimy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Równie ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu – przy mokrej, czy śliskiej nawierzchni nie zahamujemy szybko, a czasem może to być nawet niemożliwe. Trzeba zostawić sobie trochę miejsca na ewentualne dodatkowe manewry.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anita

Śmieszy mnie trochę podejście prawa do takich sytuacji drogowych. Któregoś roku jechałam o 6 rano powiatową drogą. Szklanka niesamowita więc miałam może 30 na liczniku zarzucilo mnie na pobocze. Przyjechała wezwana przez świadków policja. Ich oczywiście też zarzucilo zdrowo. Piszą mandat ja im że sami ledwo się zatrzymali że nie chce mandatu a zgłoszę do zarządcy stan nawierzchni. My tu gadu gadu a w ich aucie już kolejny siedział. Więc jak słyszę jeśli jest szklanka to i 20 na h za dużo to niedługo jak przyjdzie zima będziemy chodzić pieszo albo czekać tydzień aż ktoś łaskawie drogi przygotuje.

kulson

Trzeba było jechać 0,5 km/h lub stać – proste?

XX

Obwodnica to droga powiatowa

stefan

Tak mi się wydaje, że w pierwszym akapicie jest to opisane. Godzina się zgadza, akurat jechałem

Xx

KPP przecież kierowaliscie ruchem?

Xx

A w Giżycku na obwodnicy przy lecznicy?To nie było.