4 listopada w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy.

W asyście pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej, zaproszonych gości oraz uczniów klas mundurowych ze szkoły Feniks w Kętrzynie i kadetów Rzeczpospolitej Polskiej w Lipinach,  28 nowych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa przysięgi. Ślubowanie przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Tomasz SEMENIUK.

Komendant, pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi Straży Granicznej, podkreślił, że ślubowanie to przede wszystkim wydarzenie będące wyrazem patriotyzmu oraz zobowiązania wobec Ojczyzny. Zaznaczył, że zakładając mundur  funkcjonariusza Straży Granicznej należy pamiętać, by nosić go z dumą i szacunkiem.

Kierując słowa do ślubujących, Komendant życzył im, by słowa etyki funkcjonariusza zapadły głęboko w ich sercach, bo to one pozwolą realizować zasady i normy zapisane na sztandarach Straży Granicznej „Bóg-Honor-Ojczyzna”.

W swoim wystąpieniu podkreślił, iż oczekiwania wobec nowych funkcjonariuszy są ogromne, ale mogą liczyć na wsparcie ze strony kolegów i przełożonych.

Na zakończenie podziękował rodzicom za trud włożony w wychowanie i przygotowanie  swoich podopiecznych do życia społecznego.

Już za kilka dni funkcjonariusze, którzy dzisiaj ślubowali, rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie, po którym zostaną skierowani do pełnienia służby w Placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze