27 kwietnia Dniem Sportu w Wojsku Polskim

0

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, 27 kwietnia jest w Wojsku Polskim Dniem Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia.

„Sprawni jak żołnierze” to hasło, które funkcjonuje w przestrzeni publicznej od lat. Szkolenie fizyczne w deklaracjach kierownictwa resortu obrony narodowej i sił zbrojnych stanowi jeden z kluczowych priorytetów.

W „Dniu Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia” wzięli udział żołnierze 41 Batalionu Lekkiej Piechoty, integrując się z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną – Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Zawody zorganizowano na świeżym powietrzu przy użyciu istniejącej infrastruktury w Wilkasach. Inaugurację imprezy rozpoczął dowódca ppłk Adam Książak.

W trakcie przedsięwzięcia sportowego każdy znalazł coś dla siebie, zarówno gospodarze, jak i zaproszeni goście.

Po sportowych zmaganiach był czas na wojskową grochówkę, kiełbaskę z ogniska oraz słodki poczęstunek.

Celem wydarzenia była popularyzacja uprawiania sportu oraz zdrowego trybu życia wśród uczniów, żołnierzy i pracowników wojska, a także integracja.

Sport w wojsku pozwala utrzymywać sprawność fizyczną potrzebną do wykonywania codziennych obowiązków, kształtuje charakter, pozwala przełamywać własne bariery i ograniczenia, a przy tym potrafi zintegrować się ze społecznością lokalną!

(41 BLP)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze