2500 złotych mandatu dla nietrzeźwego rowerzysty

0

Giżyccy funkcjonariusze zatrzymali kolejny osoby, które zdecydowały się jechać na tzw. „podwójnym gazie”. Tym razem w ręce policjantów wpadł kierowca volkswagena i rowerzysta. 

W środę, 21 września policjanci giżyckiej drogówki realizując zadania w miejscowości Upałty Małe (gmina Giżycko), zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw golfem. Podczas kontroli okazało się, że prowadzący auto 23-letni kierowca jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, teraz odpowie jeszcze za  jazdę w stanie nietrzeźwości.

Z kolei w Rydzewie (gmina Miłki) o godzinie 20:00 policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie staniu trzeźwości wykazało, że 56-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Rowerzysta otrzymał 2500 złotych mandatu karnego, po czynnościach został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Policjanci apelują – Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji. Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu giżyckiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze