25-latek zatrzymany za kradzież katalizatora i kierownicy

3

Policjanci z Wydziału Kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do samochodu i kradzieży katalizatora oraz kierownicy. Jak się okazało 25– latek był także poszukiwany przez prokuraturę, a w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. 

W środę (9 lutego) policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu giżyckiego podejrzanego o kradzież katalizatora i kierownicy samochodowej. Straty pokrzywdzony wycenił na 1100 zł. 

Mężczyzna był również poszukiwany przez giżycką prokuraturę, a w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę.

Śledczy przesłuchali i przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty, kradzieży z włamaniem i kradzieży. 25- latek przyznał się do przestępstwa, zeznał, że potrzebował pieniędzy, zauważył na jednym z parkingów wieloletni samochód, więc postanowił, że ukradnie z niego katalizator. Był przekonany, że nikt nie zauważy braku części z uwagi na stan pojazdu. A kierownicę wyłamał i zabrał, ponieważ do czegoś może się przydać- przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko

25- latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie środków odurzających.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
BoloJang
BoloJang
10 lutego 2022 13:28

Każdy dzień potrafi nas zaskoczyć, po co kradnie ktoś kierownice z wieloletniego auta ? 🙂

kreska
kreska
odpowiedział na komentarz  BoloJang
10 lutego 2022 13:39

„bo może się do czegoś przyda”. Znajomy zbiera wszystkie śmieci a jak pytam po co mu to, to mówi „bo może mi się przyda”.

Kdhdm
Kdhdm
odpowiedział na komentarz  BoloJang
11 lutego 2022 07:14

Stary Opel Astra 1 😉 Widzialem efekt tej roboty w zeszłe lato .