25-latek zatrzymany przez policję. W mieszkaniu miał broń i narkotyki.

1

Kryminalni z Giżycka zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu środki odurzające i broń palną. Marcin K. został przewieziony na komendę, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce jego sprawę rozpatrzy sąd. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku mieli podejrzenie, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Giżycko mogą znajdować się środki odurzające oraz broń palna. Mundurowi postanowili to sprawdzić.

Pod ustalonym adresem w mieszkaniu policjanci zastali 25-letniego Marcina K. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili 7 zawiniątek foliowych oraz 2 woreczki ze strunowym zapięciem, w których znajdował się biały proszek. Znaleźli także jedną sztukę broni palnej, w postaci sztucera, z nabojem wprowadzonym do komory nabojowej.

Ujawnione rzeczy zabezpieczono, a Marcina K. przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

Badanie testerem wykazało, że zabezpieczone kilkanaście gramów proszku to amfetamina.

25-latek odpowie zarówno za posiadanie bez zezwolenia broni palnej oraz narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

(ICh/TM)

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Antek.K

Ludzie tam maczeta tu broń i narkotyki, to na pewno jeszcze Gizycko