25 interwencji MOPR podczas majówki

0

25 interwencji od piątku (30.04) na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich podjęli ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy przez cztery ostatnie dni pomogli ponad setce osób. Mimo braku oficjalnej majówki ratownicy mieli pełne ręce roboty, głównie były to interwencje techniczne.

Ludzie nie poradzili sobie ze zbyt dużą falą, dużym wiatrem, czasami zawodziły umiejętności, czasami zawodził sprzęt, urwała się płetwa sterowa, zepsuł się silnik, wyrzuciło ich w trzciny, w kamienie  – mówi Tomasz Kurowicki, ratownik MOPR

Ratownicy mieli też kilka interwencji medycznych, niektóre ze zdarzeń wyglądały bardzo groźnie.

Podczas cumowania łódź uderzyła z dużym impetem w pomost i 4-letnie dziecko upadło rozbijając sobie głowę. Na szczęście skończyło się na niegroźnym urazie – dodaje Tomasz Kurowicki, ratownik MOPR

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest już oznakowany. Ustawiono w sumie 450 boi i 85 znaków brzegowych. Działa też system ostrzegania przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi składający się z 17 masztów.

O niebezpieczeństwie informuje żeglarzy pulsujące żółte światło. Sygnał 40 błysków na minutę to komunikat: „Uwaga! Spodziewane burze i wiatr”, a 90 błysków na minutę oznacza bezpośrednie niebezpieczeństwo występowania burzy i wiatru.

 

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze