24-letni mężczyzna podejrzany o włamanie do samochodu i kradzież z łodzi. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia

0

Kryminalni z Giżycka pracując nad sprawą włamania do samochodu oraz kradzieży agregatu z jednej z łodzi, ustalili tożsamość i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Giżycka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i kradzieży. 

Policjanci z Giżycka w okresie od 16 do 23 czerwca br. otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do samochodu dostawczego oraz kradzieży agregatu z jednej z łodzi, która była przechowywana na posesji.

Z informacji wynikało, że z samochodu dostawczego została skradziona pompa ciśnieniowa, prostownik oraz łańcuch do piły spalinowej o łącznej wartości 400 złotych. Natomiast z łodzi został skradziony agregat wart 1200 złotych. Kryminalni pracujący nad tymi sprawami ustalili tożsamość osoby podejrzanej o te czyny. Został zatrzymany 24-letni mężczyzna – przekazują giżyccy mundurowi. 

Podczas przeszukania mieszkania 24-latka policjanci ujawnili wszystkie skradzione przedmioty. Ponadto w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli inne rzeczy najprawdopodobniej również pochodzące z przestępstw.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut kradzieży. Na czas prowadzonego postępowania giżycka prokuratura zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Zgodnie z ustawą Kodeks karny przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(źródło: KPP Giżycko)

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze