24-latek ugodził nożem swojego kolegę

2

Zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz uszkodzenia ciała usłyszał 24-letni mężczyzna, który ugodził nożem swojego znajomego.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w jednym z mieszkań w Giżycku. Oficera dyżurnego jednostki policji powiadomił sam pokrzywdzony, który czekał na przyjazd funkcjonariuszy pod domem. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli stojącego zakrwawionego mężczyznę z raną na szyi. W rozmowie z 38-latkiem ustalili, że tego dnia biesiadował wspólnie ze znajomym, w pewnym momencie jego kolega zrobił się agresywny. Kiedy 38-latkowi wydawało się, że uspokoił kompana, ten złapał za nóż i ugodził go w szyję. Mężczyzna wybiegł z mieszkania i wezwał policję.

38-latek został przewieziony do szpitala w Giżycku, gdzie został udzielona mu niezbędna pomoc. Na szczęście zadana nożem rana nie zagrażała jego życiu i zdrowiu. Natomiast podejrzany w tym czasie nadal przebywał w mieszkaniu. Po wejściu do mieszkania policjanci zatrzymali 24-latka i przewieźli go do komendy, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowodowy w tym przeprowadzone oględziny, zeznania świadków jak i samego pokrzywdzonego, opinia biegłego pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz uszkodzenia ciała. Za popełnienie tego przestępstwa 24-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się i zakazu zbliżania na odległość nie mniejszą niż 100 metrów.

KPP Giżycko ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ryry

Kompan do bitki i do wypitki, szkoda że tylko kolegów od kieliszka atakuje

kniotek

Super kolega…..