Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zakończyli aktem oskarżenia postępowanie w sprawie serii kradzieży paliwa, do których doszło w czerwcu tego roku na terenie Orzysza, gminy Orzysz oraz Giżycka.
Odpowiedzialny za te przestępstwa 24-letni mieszkaniec powiatu węgorzewskiego w zaledwie dwa dni dopuścił się aż sześciu włamań do pojazdów.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna działał według tego samego schematu – za pomocą wkrętarki akumulatorowej przełamywał zabezpieczenia zbiorników paliwa i kradł benzynę. W ten sposób opróżnił sześć pojazdów, zabierając łącznie około 200 litrów paliwa. Łączne straty, uwzględniające zarówno kradzież, jak i zniszczenia pojazdów, oszacowano na kwotę blisko 20 tysięcy złotych.
Policjanci z Orzysza szybko ustalili sprawcę. Podczas zatrzymania 24-latek miał przy sobie narkotyki – amfetaminę. W związku z tym, oprócz sześciu zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia, usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających.
Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy.
(KPP Pisz)


![Patriotyczne obchody 11 listopada w Gminie Giżycko [ZAPOWIEDŹ]](https://www.gizycko.info/wp-content/uploads/2025/11/Patriotyczne-obchody-11-listopada-w-Gminie-Gizycko.jpg)



