24-latek groził księdzu nożem

0

Mężczyzna późnym wieczorem przyszedł na plebanię twierdząc, że chce ustalić datę ślubu. Kiedy duchowny nie otworzył mu drzwi, ten zaczął mocno w nie uderzać i wyzywać duchownego trzymając w ręku nóż. Sprawca usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem proboszcza oraz zarzut zniszczenia mienia.

W czwartek (4 marca) przed godz. 22.00 policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie, że jakiś mężczyzna groził księdzu nożem, po czym uciekł. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli go szukać na terenie miasta. Krótko po zgłoszeniu, w pobliżu promenady zauważyli młodego mężczyznę trzymającego w ręku nóż. Na widok policjantów zaczął uciekać jednak został zatrzymany i obezwładniony.

Zatrzymany to 24-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Zbierając materiał dowodowy śledczy ustalili, że tego dnia przed godz. 22.00 młody mężczyzna przyszedł na plebanię twierdząc początkowo, że chce ustalić datę ślubu. Z uwagi na późną porę ksiądz nie otworzył mu drzwi. Wówczas mężczyzna zaczął uderzać w nie pięściami i groził proboszczowi pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż. Groźby te wzbudziły u księdza uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Policjanci ustalili też, że zatrzymany mężczyzna zniszczył drzwi wejściowe na plebanię o wartości 1000 złotych.

Po wytrzeźwieniu i skompletowaniu materiału dowodowego przez policjantów, 24-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem księdza oraz zarzut zniszczenia mienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Mieszkaniec Orzysza prawdopodobnie usłyszy jeszcze trzeci zarzut dotyczący czynnej napaści na interweniujących policjantów.

Źródło: KWP Olsztyn (as/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze