Węgorzewscy kryminalni od początku wakacji pracowali nad kilkoma sprawami włamań do altanek ogrodowych i przyczep kempingowych. Wykonując szereg czynności w tych sprawach, szybko ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z tymi zdarzeniami. Policjanci ustalili, że sprawca na początku lipca br. włamał się do czterech altan na terenie ogródków działkowych wyłamując drzwi balkonowe lub wycinając otwory okienne, skąd zabierał głównie alkohol i artykuły spożywcze. Następnie dwukrotnie, na początku lipca i na początku sierpnia br. naruszył mir domowy wdzierając się do pomieszczenia przyczepy kempingowej. Ponadto w jednej z podwęgorzewskich miejscowości przez otwarte okno dostał się do wnętrza mieszkania, skąd ukradł pieniądze, telefony, dysk przenośny, buty sportowe i inne przedmioty RTV. Dodatkowo przy pomocy oryginalnego klucza, który prawdopodobnie wcześniej znalazł , dostał się do jachtu motorowodnego, z którego również ukradł m.in. artykuły spożywcze, alkohol, ubrania. W sumie mężczyzna popełnił 8 przestępstw kradnąc przedmioty o łącznej wartości ponad 4.000 złotych.

Z ustaleń policjantów wynika, że Piotr S. bardzo często zmieniał miejsce swojego przebywania. 22 sierpnia br. wrócił do Węgorzewa. Kryminalni zatrzymali go w bibliotece. I choć wcześniej twierdził, że kradzieże są jego sposobem na życie, był bardzo zaskoczony spotkaniem z policjantami. Jak się okazało, mężczyzna dwa miesiące wcześniej opuścił zakład karny po odbyciu kary 2 lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Wczoraj 21-latek trafił przed sąd, który zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa w warunkach tzw. recydywy grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn/ag/in

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze