Zabezpieczone środki odurzające/ fot. KPP Giżycko

Giżyccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających, a jak się później okazało, również nimi handlował. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę w ilości pozwalającej uzyskać blisko 150 porcji handlowych. 

Policjanci realizujący czynności operacyjne, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 20 -latka, mieszkańca Giżycka, który w swoim mieszkaniu przechowywał środki odurzające.

Szczegółowa analiza zabezpieczonych substancji potwierdziła, że to marihuana w ilości ponad 70 gramów, co pozwala uzyskać łącznie blisko 150 porcji handlowych. Dalsze czynności w tej sprawie dowiodły, że 20-latek również handlował środkami odurzającymi, z tego procederu uczynił sobie źródło dochodu – przekazują policjanci z KPP Giżycko.

Mężczyzn już usłyszał zarzuty posiadania i handlu środkami odurzającymi. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami postępowania zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się do świadków, co pozwoli na szczegółowe i prawidłowe przeprowadzenie dalszych czynności w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, 20– latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
SiudaniecErosomaniec

10 lat ✓paragraf zza komuny

‍☠️