6 sierpnia godzina 20:00

Gościniec u Kalicha

Portowa 4a, 11-600 Węgorzewo

Już 6 sierpnia na naszej scenie nie jeden, a dwa zespoły!
Kto zagra?
Jako pierwszy zagra zespół candyflip z Warszawy w składzie którego występuje węgorzewianin Krzysztof Wilczyński!

Drugim zespołem są finaliści tegorocznej edycji Must Be The Music – Tylko MuzykaStrain!

Wrocławski STRAIN koncertuje regularnie od roku 2012. Na swoim koncie posiada ponad 150 występów klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech. Zespół grał wielokrotnie wspólnie z formacjami TSA, Acid Drinkers i Luxtorpeda oraz dzielił sceny z takimi międzynarodowymi markami jak SAXON, Black Label Society czy Blues Pills.

W 2013 grupa wydała swój pierwszy autorski singiel Hands, a z początkiem roku 2015 premierową płytę longplay – „STRAIN” – na której zagościli m.in. Janusz Niekrasz (TSA), Wojciech „Jankiel” Moryto (Acid Drinkers) oraz Krzysztof „Zalef” Zalewski.

Album grupy z utworami Zbudź się, Dog czy Rafciowe ujrzał światło dzienne dzięki pracy producenckiej Bartosza Straburzyńskiego, znanego m.in. ze współpracy z Lechem Janerką. Album zbierając bardzo dobre recenzje w krajowej prasie muzycznej (Metal Hammer, Top Guitar, Teraz Rock, Magazynie Gitarzysta) został nominowany do nagrody „Płyta Rocku” stacji Antyradio.
Wiosną tego samego roku STRAIN zrealizował wspólnie z Acid Drinkers jubileuszową trasę koncertową na 25-lecie działalności grupy, zdobywając w tym samym czasie własne laury artystyczne:
– Zwycięzców Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych „Muzyczna Jesień” – Zwycięzców jeleniogórskiej „Ligi Rocka” 2015;
– Grand Prix festiwalu „Śliwka Fest” 2015.
Zespół gościł na falach Rock Radia, audycjach muzycznych Radia Wrocław oraz otrzymał zaproszenie do zrealizowania dwugodzinnego programu w stacji Antyradio wykonując w jego trakcie pełen koncert unplugged.
Utwór „The One Kept In” z debiutanckiej płyty przez wiele tygodni gościł na anty-radiowej liście przebojów Turbo-Top.
Grupa w roku 2016 pojawiła się w ostatniej, 11 edycji Must Be The Music. Otrzymując znakomite oceny jurorów: Kory, Tymona Tymańskiego, Elżbiety Zapendowskiej oraz Adama Sztaby – dotarła do odcinka finałowego.

„Naszą główną inspiracją jest muzyka lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątychi to na czym się opierała – blues. Stawiamy sobie za cel poszukiwanie i tworzenie nowej jakości, w tak już wyeksploatowanym rock ’n’ roll’u oraz przywołanie ducha tych minionych lat.”

Czy będzie dobrze? Jak wiecie słyniemy z tego, że u nas zawsze są dobre zespoły, które grają kawał dobrej muzyki.

Dodajcie siebie by być na bieżąco! Zaproście znajomych!

Wstęp: 10zł / Cydr 0.33l gratis!
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze