W ciągu ostatnich 24 godzin policjanci pracowali na miejscach 2 kolizji drogowych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, czy brak należytej ostrożności to tylko niektóre przyczyny tych zdarzeń. Funkcjonariusze apelują do kierowców o wzmożoną czujność za ,,kółkiem”.

Do pierwszej kolizji doszło wczoraj (31.05.2017 r.) około godziny 15:00 na trasie Sołdany – Kruklanki. Kierujący Oplem Movano, 21-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na lewe pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala w Giżycku. Od mężczyzny pobrano krew do badania.

Podobne zdarzenie miało miejsce dzisiaj (01.06.2017 r.) około godziny 6:30 na trasie Wrony – Piękna Góra, droga W 592. Tam kierujący Chryster Vojager, również na łuku drogi stracił panowanie nad autem, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo.

W obu zdarzeniach przyczyną było nie dostosowanie prędkości do warunków na drodze i brak należytej ostrożności.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o wzmożoną czujność za ,,kółkiem”. Pamiętajmy, że włączając się do ruchu mamy wpływ nie tylko na swoje bezpieczeństwo, ale i innych użytkowników dróg.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze