2 mln złotych na wodne karetki

1

Piękna słoneczna pogoda i wysokie temperatury spowodowały, że sezon urlopowy w tym roku rozpoczął się na dobre już w czerwcu. Nad jeziorami Warmii i Mazur pojawili się turyści oraz miłośnicy żeglowania i sportów wodnych. Jak co roku nad bezpieczeństwem turystów i gości, przyjeżdzających nad piękne jeziora mazurskie, czuwają załogi ratownictwa medycznego.

Pięć zespołów w trzyosobowym składzie, stacjonuje  w obszarze Wielkich Jezior Mazurskich, a także nad Jeziorem Jeziorak w Iławie. Świadczeń medycznych udziela wysokokwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem, która posiada także uprawnienia stermotorzysty do kierowania statkiem wodnym.
Na sfinansowanie funkcjonowania zespołów wodnych w okresie 1 czerwca do 30 września b.r. Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył 2 miliony zł dotacji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. 
– Zespoły wodne i załogi można spotkać nad wodą w porcie jachtowym w Sztynorcie, w Giżycku, Rynie, Kamieniu (Mikołajki) oraz w Iławie nad Jeziorakiem – informuje Magdalena Mil, rzecznik prasowy Warmińsko Mazurskiego OW NFZ w Olsztynie -Zapraszamy serdecznie wszystkich nad nasze piękne, bezpieczne wody, apelując jednocześnie o mądrość i rozwagę podczas wypoczynku nad jeziorami Warmii i Mazur –dodaje Magdalena Mil.
W roku ubiegłym zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy potrzebującym blisko 400 razy, ściśle współpracując z WOPR, który najczęściej, w sytuacjach zdarzenia na wodzie podejmuje pacjenta z wody i przekazuje go pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Źródło: NFZ Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mamuśka
mamuśka
25 czerwca 2021 15:02

odnośnie wizyty ministra zdrowia w Giżycku pragne przypomieć, że Iwaszko wydał grube pieniądze na bzdurne badania mające potwierdzić że mieszkańcy przechorowali covida już wcześniej. Krótko mówiąc uważam, że przep……l te pieniądze. Moim zdaniem powinien zwrócić te dutki do kasy miejskiej z własnej kiszeni.