185 osób przebadało znamiona podczas akcji UVaga – wyprzedź czerniaka! w Giżycku

0

RakTRACK – charakterystyczny mobilny punkt badania znamion – już na profilaktycznym szlaku po Polsce. Za nami Giżycko, przed nami Łomża. Ścigamy raka i nie dajemy się wyprzedzić – z darmowych konsultacji dermatologicznych skorzystało do tej pory 611 osób! Z każdą kolejną lokalizacją i badaniem akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka!” nabiera rozpędu.

Niektórzy liczą dni do urlopu, inni piegi, które pojawiły się na skórze po opalaniu, a organizatorzy akcji UVaga – wyprzedź czerniaka! – pokonane busem kilometry, odwiedzone miasta i chętnych przebadanych w ramach akcji.  – Cieszymy się z frekwencji, bo wyraźnie widzimy, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna. Każda przebadana osoba to punkt dla nas wszystkich w walce z czerniakiem, groźnym nowotworem skóry – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, dyrektor ds. projektów i komunikacji w Fundacji Sensoria.

RakTRACK, czyli mobilny punkt badania znamion, właśnie zakończył wizytę w Giżycku. Z możliwości bezpłatnej konsultacji z dermatologiem skorzystało 185 osób, 10 lekarz zalecił wycięcie podejrzanych zmian, u 1 pacjenta wystąpiło podejrzenie czerniaka we wczesnym stadium.

Pierwsi chętni ustawili się przed busem, zanim specjaliści zaczęli swój dyżur! Było fachowo i medycznie, ale też na luzie i z niespodziankami – mamy przecież wakacje, a profilaktyczne badanie jest bezbolesne!

mat.organizatora 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze