18 lipca ruszy wypłata wyprawki szkolnej z programu „Dobry start”

0

18 lipca ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start” – poinformowała w środę prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie „300+” w ramach rządowego programu  „Dobry start”. Szacuje się, że z programu Dobry start, czyli tzw. wyprawki szkolnej, skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. 

Wnioski o świadczenie dobry start na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. 

Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, wnioski mogą być składane wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

Obecnie do klientów ZUS zostały skierowane pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które zostały umieszczone na portalu PUE ZUS. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu świadczenia. Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku – mówi prof. Gertruda Uścińska.

ZUS przyznał pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń. Pierwsze środki zostaną wypłacone 18 lipca 2022 roku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – wskazuje profesor.

W przypadku, gdy w sprawie będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany sms-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku – wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie dobry start, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 roku.

Anna Ilukiewicz

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS 

województwa warmińsko-mazurskiego

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze