Policjanci wydziału kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali 18-latka, który ukradł rower, a kilka dni później wyrwał kobiecie torebkę z dokumentami, portfelem i telefonem komórkowym. Policjanci odzyskali część utraconego mienia.

4 listopada br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru, który stał przed jednym z giżyckich sklepów. Poszkodowany wycenił rower na kwotę 500 złotych. Jak poinformował funkcjonariuszy, rower pod sklepem zostawiał od dłuższego czasu, zawsze był zabezpieczony. Kiedy wracał z pracy  nie było żadnego problemu, jego rower zawsze stał w tym samym miejscu, jednak nie tym razem. Kiedy wrócił z pracy, tego dnia roweru już było. Postanowił zgłosić kradzież policjantom.

W tym samym czasie do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zgłosiła się mieszkanka Giżycka, która zgłosiła kradzież torebki na tzw. „wyrwę”. Kobieta w zawiadomieniu zeznała, że gdy szła jedną z giżyckich ulic, w pewnym momencie podbiegł do niej młody mężczyzna i wyrwał jej z rąk torebkę, w której miała portfel, dokumenty, okulary i telefon komórkowy. Straty oszacowała na łączną kwotę blisko 900 złotych. Kobieta również postanowiła zgłosić kradzież policjantom.

Kryminalni pracujący nad tymi sprawami kilka dni później odzyskali rower i telefon komórkowy, który należał do mieszkanki giżycka. Funkcjonariusze mieli już podejrzenia, kto jest sprawcą tych kradzieży, rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

W miniony czwartek policjanci zespołu operacyjno – rozpoznawczego zatrzymali młodego mężczyznę, który był podejrzany o dokonanie dwóch kradzieży na terenie giżycka. Okazał się nim 18-letni Damian C., który jest znany giżyckim policjantom.

Następnego dnia nastolatek usłyszał zarzuty kradzieży. Podczas przesłuchania Damian C. przyznał się do zarzucanych mu czynów, wyjaśnił okoliczności obu zdarzeń.

Mężczyzna znany jest giżyckim policjantom, już wcześniej kradł i niszczył mienie. Kolejny raz stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny.

Kodeks karny za kradzież cudzej rzeczy przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn/ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
patologia

patologia

PH

Czubińskie rządzą 😛