170 km wpław bez wychodzenia z wody

1

AKTUALIZACJA 17.07.2019

Zakończyła się próba pobicia ekstremalnego rekordu świata, polegająca na przepłynięciu wpław 170 km szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Krzysztof Gajewski po pokonaniu blisko 79 km, 32,5 godzinach w wodzie zszedł na ląd w miejscowości Suchy Róg w gminie Orzysz.


“Wpław po Rekord – 170 km bez piany” to atak na rekord świata organizowany na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich! Przeprawa polega na pokonaniu 170 km wpław przez jednego pływaka.

Krzysztof Gajewski płynie po ekstremalny rekord świata. Wyruszył w poniedziałek (15 lipca) o 14:00 z plaży pod Węgorzewem. Cały czas przeprawy po mazurskich jeziorach, pływakowi towarzyszy kajak i łódź z obserwatorem próby pobicia rekordu. Zadaniem obserwatora jest pilnowanie, czy pływak przestrzega zasad. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, próba potrwa ok. trzech dób (szacunkowo od 60 do 72 godzin).

Aktualny rekord świata należy do Amerykanki – Sarah Thomas. W sierpniu 2017 r.  pokonała dystans 104,6 mil, czyli nieco ponad 168 km.

Dokładny przebieg trasy:

START/ META: Węgorzewo, plaża publiczna, droga Wojewódzka nr 650

TRASA: Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, od północy jeziora Mamry; Giżycko, kanał Giżycki, jezioro Niegocin; Mikołajki, jezioro Mikołajskie; Śniardwy. I z powrotem!

NAWRÓT TRASY: Okartowo, most, droga nr 16

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek

Wielki szacunek życzę powodzenia i trzymam kciuki za końcowy sukces 🙂