17-latka miała ponad 1 promil alkoholu. Kierowała seatem i przewoziła trzy osoby

1

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podsumowali miniony weekend na drogach powiatu giżyckiego.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 3 niegroźnych kolizji. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W ręce policjantów na 238 przebadanych na trzeźwość wpadło 3 kierowców pod wpływem alkoholu, a 32 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę (4 listopada) około godziny 23:55 w Giżycku na ulicy 1-go Maja. Za kierownicą seata siedziała młoda kobieta, która przewoziła trzech pasażerów. Podczas kontroli okazało się, że kierująca to 17-letnia mieszkanka Giżycka, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Pasażerowie również byli pod wpływem alkoholu. Młoda kierująca relacjonowała, że alkohol piła ze znajomymi, przed północą postanowili udać się wspólnie na jedną ze stacji paliw i zrobić zakupy.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został również zatrzymany w sobotę (4 listopada) około godziny 00:50 w miejscowości Kozin (gmina Giżycko). Policjanci patrolując teren gminy Giżycko, przed miejscowością Kozin zauważyli pojazd renault, którego kierowca jechał środkiem drogi. Na widok radiowozu kierujący zahamował gwałtownie i zjechał na pobocze. Za kierownicą auta siedziała także kobieta, od której funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Badanie wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 29-letnia kierująca również nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Trzeci z pijanych kierowców został zatrzymany w Giżycku na ulicy Wodociągowej w niedzielę (5 listopada) kilka minut przed godziną 18:00. Kierujący jechał toyotą, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 0,5 alkoholu w organizmie. Teraz nietrzeźwi kierujący wytłumaczą się przed sądem.

Na drodze nie zabrakło również piratów drogowych. 32 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, za co zostali ukarani mandatami karnymi, 5 kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu na przejściu, 2 kierowców dokonało niewłaściwego manewru zmiany pasa, a jeszcze inni nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, czy też kierowca, któy nie zadbał o właściwe oświetlenie pojazdu.

Funkcjonariusze zatrzymali również 6 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu i brak badań technicznych.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Westt

Co się dziwić nie ma kar, to robią, co chcą. Jeśli prawo tworzy się w Sejmie pod wpływem? To hulaj dusza, piekła nie ma.