17-latek wyrwał torebkę starszej kobiecie. Został zatrzymany przez policję

0

Do kradzieży damskiej torebki doszło pod jednym z bloków w Giżycku. W ubiegłym tygodniu (16 lutego), przed godziną 19.00 policjanci zostali poinformowani przez 79-latkę, że chwilę wcześniej skradziono jej torebkę.

Kobieta poinformowała, że gdy wracała do domu, w pewnym momencie podbiegł do niej młody mężczyzna i wyrwał jej z ręki torebkę z zawartością pieniędzy, okularów, lekarstw i parasolki. Poszkodowana zdążyła krzyknąć, aby oddał jej chociaż lekarstwa, jednak mężczyzna szybko uciekł. Nie zwlekając postanowiła powiadomić policję. Zapamiętała, że sprawca był w zielono – szarej kurtce z kapturem. Skradzione rzeczy kobieta oszacowała na ponad 700 złotych.

W czasie prowadzonych czynności w tej sprawie, policjanci zespołu operacyjno – rozpoznawczego wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem.

Wczoraj na terenie Giżycka kryminalni zatrzymali podejrzanego w tej sprawie. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Giżycko. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut. Okazało się również, że był poszukiwany nakazem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

17-latek przyznał się do popełnionego czynu, wskazał również miejsce, gdzie ukrył skradzioną torebkę. Swój łup schował pod krzakiem w okolicy działki ogrodowej.

Damian C. po przesłuchaniu został odwieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, gdzie powinien przebywać do 18 roku życia.

Już niebawem odpowie przed sądem za kradzież torebki.

(I.Ch)

KPP GIŻYCKO

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze