17-latek trafił do szpitala po zażyciu narkotyków. Dostał „porcję” od chłopaka siostry

5

Kara do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 26-latkowi, który oprócz tego, że posiadał narkotyki, to również udzielił ich osobie małoletniej. W wyniku zażycia substancji nastolatek trafił do szpitala.

W miniony piątek (31.07.2020) kilka minut po godz. 02:00 do oficera dyżurnego zadzwonił młody chłopak, informując, że potrzebuje pomocy. Na miejscu policjanci zastali chłopaka i jego siostrę.

17-latek tłumaczył, że wieczór spędzał w towarzystwie partnera swojej siostry, grali na komputerze. Nastolatek widział, jak mężczyzna zażywa narkotyki. W pewnym momencie 26-latek zaproponował porcję 17-latkowi. Pod naciskiem mężczyzny chłopak uległ i zażył środki odurzające. Po pewnym czasie bardzo źle się poczuł. Poprosił 26-latka o pomoc i wezwanie pogotowia. Ten jednak odmówił i wyszedł z mieszkania.

Nastolatek sam powiadomił służby. Został przewieziony do szpitala w Giżycku. Na szczęście w porę została mu udzielona pomoc.

Policjanci ustalili dane i dotarli do 26-latka. Usłyszał zarzuty i wkrótce przed sądem odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków.

Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za posiadanie oraz udzielanie zabronionych substancji ustawa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jkl

17 lat to raczej też i rozum swój powinien już mieć

Mieszkaniec

Jaki konfident ? Jakby sam nie zadzwonil na pogotowie to by umarl a tamtemu powinni dodac za nie udzielenie po.ocy jeszcze z 5 lat

Vgts

Konfident – tak się kuźwa nie robi. Nie podpierała się z ucha

lokalny

Tjaa… lepiej zdechnąć patusie?

dorosła

oj dziecko dziecko – zakładam,że nosisz dresy i bluzę z napisem Polska Walcząca