15-latka za kierownicą przekonywała policjantów,że ma 40 lat

0

W środę (18.05.2016) po godz. 13:00 patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Zdory (gmina Pisz) pojazd marki Mercedes-Benz. Za kierownicą siedziała młoda kobieta, a obok niej pijany mężczyzna. Funkcjonariusze poprosili kierującą o prawo jazdy. Ta odpowiedziała,że nie ma dokumentu przy sobie, bo zapomniała zabrać je z domu. Zapyatana o dane personalne kobieta, podawała policjantom, że ma 40 lat. Tymczasem jej wygląd wskazywał na to, że może być osobą niepełnoletnią.

Policjanci drogówki ustalili dane personalne kierującej. Okazało się, że jest to 15-letnia mieszkanka powiatu augustowskiego. Z uwagi na swój wiek dziewczyna nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami. Można je zdobyć mając lat 18. Obok dziewczyny siedział nietrzeźwy 39-letni mężczyzna. Powiedział funkcjonariuszom, że to on poprosił koleżankę, aby usiadła za kierownicą jego auta, ponieważ on sam pił wcześniej alkohol.

W tej sytuacji policjanci przekazali mercedesa osobie wskazanej przez właściciela.

15-latka odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich za jazdę samochodem bez uprawnień oraz za umyślne wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd co do tożsamości własnej osoby. Pasażer pociągnięty zostanie do odpowiedzialności za popełnienie wykroczenia polegającego na dopuszczeniu do prowadzenia pojazdu przez osobę nie mającą uprawnień.

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze