Komisja Europejska zatwierdziła inwestycję w wysokości ponad 145 mln euro z Funduszu Spójności na modernizację i elektryfikację odcinka linii kolejowej między Ełkiem a Giżyckiem.

Dzięki realizacji inwestycji skróci się czas przejazdu pociągów oraz zwiększy się przepustowość odcinka, co z kolei umożliwi zwiększenie częstotliwości i punktualności połączeń regionalnych oraz połączeń z zachodnią i południową Polską. Zapewni to również lepszą komunikację dla obszaru Giżycka. 

Komisarz do spraw spójności i reform Elisa Ferreira powiedziała: „Ten projekt modernizacji polskiej infrastruktury kolejowej zaowocuje szybszymi i częstszymi połączeniami kolejowymi dostępnymi dla obywateli, a także sprawi, że koleje i drogi staną się bezpieczniejsze i bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po raz kolejny polityka spójności pokazuje, że realnie poprawia życie obywateli w terenie, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących”.

Na odcinku kolejowym o długości 49,144 km poprawiony zostanie stan torów kolejowych oraz wprowadzona elektryfikacja. Przebudowa systemów odprowadzających wodę umożliwi podłączenie do zasilania całego odcinka Ełk-Korsze. Zainstalowane zostaną przewody trakcyjne i linie zasilające. Prace obejmą również wymianę i wzmocnienie materiałów pod torami, aby umożliwić przejazd cięższych składów.

Źródło: KE

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tadd

Czyli jeszcze dwa lata będą stały bezsensowe znaki STOP. Paranoja.