14 mandatów, 2 wnioski o ukaranie do sądu i pijany kierowca- efekt działań „Truck&Bus”

0

38 skontrolowanych pojazdów, 14 nałożonych mandatów i sporządzone 2 wnioski do sądu o ukaranie. To efekt działań prewencyjno – kontrolnych pod kryptonimem „Truck &Bus”, przeprowadzonych przez giżycką drogówkę na terenie powiatu. Na tym nie koniec, Policjanci zatrzymali jednej osobie uprawnienia do kierowania i siedem dowodów rejestracyjnych.

Wczoraj (20.03.2017 r.) policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku na terenie powiatu przeprowadzili działania pod kryptonimem „Truck & Bus”. Mundurowi kontrolowali głównie pojazdy ciężarowe i autobusy. Szczególną uwagę zwracali na ich stan techniczny oraz nieprawidłowości występujące podczas wykonywania przewozu osób. Sprawdzali stan trzeźwości kierowców, uprawnienia do kierowania oraz dokumenty.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 30 samochodów ciężarowych i 3 autobusy. Niestety, nie obyło się bez kar. Policjanci nałożyli 14 mandatów karnych oraz sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu za naruszenie przepisów w ruchu drogowym. W siedmiu przypadkach policjanci mieli uwagi, co do stanu technicznego pojazdów. W konsekwencji zatrzymali dowody rejestracyjne. Jeden z kierowców pożegnała się z uprawnieniami do kierowania, ponieważ prowadził auto pod wpływem alkoholu.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze