13 nielegalnych migrantów zatrzymanych w lesie

4

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG w ramach wsparcia Podlaskiego OSG, w powiecie suwalskim ujawnili w lesie 13 nielegalnych migrantów.

Wczoraj, patrol z PSG w Gołdapi ujawnił w lesie grupę nielegalnych migrantów. 11 obywateli Afganistanu i 2 Tadżykistanu przekroczyło granicę z Litwy do Polski pieszo. Jak się okazało, Tadżykowie byli przewodnikami grupy. Zorganizowali cudzoziemcom nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi na Łotwę i odpowiedzialni byli za dostarczenie osób do Niemiec. Ich kierowcą był zatrzymany również obywatel Łowy.

Mężczyzna kierujący autem wysadził grupę migrantów z przewodnikami na terenie Litwy przy granicy z Polską, by przeszli przez granicę lasem. Wszystko po to, by uniknąć kontroli drogowych prowadzonych przez służby przy granicy polsko-litewskiej, w związku z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji. Łotysz miał na nich czekać w umówionym miejscu już po stronie polskiej w gminie Wiżajny. Oczywiście nie zdążył odebrać grupy. 58-letni kierowca busa został zatrzymany przez funkcjonariuszy z PSG w Rutce-Tartak.

W ramach readmisji 11 nielegalnych migrantów wróciło na Litwę. Natomiast Łotysz i Tadżykowie usłyszeli zarzuty zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy wbrew przepisom. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(WMOSG)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
assan

przecież to nawet nie aferka

jan

pewnie nie stać ich było na wizy warzywka

no, proszę

A ja tylko grzyby w lesie znajduję..

Szukajcie

Szukaj dalej, może znajdziesz migranta