12 nowych funkcjonariuszy dołączyło do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

0

Pozytywnie zaliczyli postępowanie kwalifikacyjne i są już w szeregach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG.

Wczoraj 12 nowych funkcjonariuszy ślubowało ofiarnie i sumiennie wykonywać powierzone im zadania w Straży Granicznej. Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert INGLOT.

Komendant pogratulował ślubującym wstąpienia w nasze szeregi i podziękował, że jako miejsce służby wybrali Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Zaznaczył, że zakładając mundur funkcjonariusza Straży Granicznej należy pamiętać, by nosić go z dumą i szacunkiem, mając zawsze na względzie dobro obywatela i Państwa Polskiego. Gen. bryg. SG Robert Inglot życzył im, by słowa roty ślubowania i zasad etyki funkcjonariusza Straży Granicznej zapadły głęboko w ich serca, stając się drogowskazem przez całe ich przyszłe życie.

Po ukończeniu szkolenia funkcjonariusze, którzy wczoraj ślubowali, zostaną skierowani do bezpośredniej ochrony zewnętrznej granicy UE.

W tym roku  szansę na założenie munduru i wstąpienie w szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mają jeszcze 53 osoby.

WMOSG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze