12-letnia rowerzystka potrącona na przejściu dla pieszych

16
Reklama

Do zdarzenia doszło w piątek (6 lipca) kilka minut po godzinie 11.00 na ulicy Jagiełły. Kierująca Cinqucento 20-latka potrąciła na przejściu dla pieszych rowerzystę. 

Na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że 20-latka kierując Cingucento nie zachowała należytej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i potrąciła 12-letnią rowerzystkę. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że dziewczynka doznała ogólnych potłuczeń ciała.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
yzxmi57z
yzxmi57z
10 lipca 2018 07:28

macie problemy, grunt, że dziewczynce nic poważnego się nie stało

Emigrant
Emigrant
9 lipca 2018 23:08

Kierowca ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, ale cyklista nie ma prawa nie wjechać. Zawsze musi wcześniej zsiąść z roweru i przeprowadzić go przez pasy. Wjazd rozpędzonego rowerzysty pod skręcające auto to niestety częsta i bardzo niebezpieczna sytuacja. Rowerzysta może jeździć po chodniku, gdy ma pod opieką innego cyklistę, młodszego niż 10 lat. Ma też do tego prawo, gdy na równoległej jezdni nie ma pasa ruchu dla rowerów, dopuszczalna prędkość jest większa niż 50 km/h, chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości, a obok nie biegnie droga rowerowa. Cyklista może też jeździć po chodniku podczas złej pogody… Czytaj więcej »

Natalia
Natalia
9 lipca 2018 21:20

Co za imbecyl pisze te artykuły? Po pierwsze proszę się zdecydować czy to rowerzystka czyli osoba jadąca rowerem czy osoba piesza przeprowadzająca rower przez jezdnię ? Jeżeli rowerzystka jadąca rowerem, a nie widzę tam przejazdu dla rowerów to dlaczego winą obarczona W artykule jest 20letnia dziewczyna?

Stefan
Stefan
odpowiedział na komentarz  Natalia
9 lipca 2018 22:47

Może pora wrócić do szkoły i nauczyć się czytać ze zrozumieniem? Widać niektórzy chcą błysnąć mądrością a wychodzą na idiotów

Że zrozumieniem
Że zrozumieniem
odpowiedział na komentarz  Natalia
9 lipca 2018 22:54

Świat się kończy! Kobieto czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jak widać masz z tym ogromny problem. W tekście nie ma ani słowa o “osobie przeprowadzającej rower”, cały czas mowa o “rowerzystce”. A i trochę kultury, bo sama się kompromitujesz! Pozdrawiam

Natalia
Natalia
odpowiedział na komentarz  Że zrozumieniem
10 lipca 2018 07:46

O ludzie…. nie zalamujcie mnie. Nie zrozumieliscie mojego komentarza? To poproscie o pomoc madrzejszych od siebie 🙂 nie znacie w ogóle obowiazujacych przepisów.Z tekstu można wywnioskować ze wina jest kierujacej samochodem, ale jej wina byłaby tylko wtedy, gdyby dziewczynka ten rower przeprowadzala. Natomiast jeśli rzeczywiście by nim jechała przez przejście powinno znaleźć się tu slowo WTARGNIĘCIE dziewczynki na jezdnię. Pozdrawiam

Natalia
Natalia
odpowiedział na komentarz  Natalia
10 lipca 2018 08:27

Naprawdę rzadko pisze jakiś komentarz, może raz na rok, Ale sama od niedawna jestem Kierowcą i nie chciałabym, żeby ktoś obarczyl mnie winą przez wjazd roweru na pasy bez ścieżki. A Wam ludzie to chyba płacą za takie hejty, panie Stefanie ile? 15gr za komentarz ?
Wyłączam się z dyskusji, ponieważ Nie ma to sensu i wracam do swoich zajęć.

czasem kierowca
czasem kierowca
odpowiedział na komentarz  Natalia
10 lipca 2018 08:40

Pytanie za sto punktów. Skąd pewność, że skoro dziewczynka “rowerzystka” przejeżdżała rowerem przez pasy to również nie została ukarana? Niestety mamy takie prawo, że na pasach czy to pieszy, rowerzysta a nawet Alladyn na fruwającym dywanie ma pierwszeństwo. Jadąc miastem z prędkością 30-40 km/h można przed pasamy praktycznie zawsze wyhamować.

Kamil
Kamil
odpowiedział na komentarz  Że zrozumieniem
10 lipca 2018 08:48

Jak nie ma słowa o “osobie przeprowadzającej rower”??? Naprawdę tak ślepy jesteś czy masz problem z logicznym myśleniem? W tekście jest jasno napisane, że “20-latka kierując Cingucento nie zachowała należytej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych”. Z tego zdania wynika, że to wina kierującej samochodem, a byłaby wtedy jeżeli potrąciłaby “osobę przeprowadzającą rower” na przejściu dla pieszych. Ogólnie autor artykułu nie zna podstawowych pojęć ruchu drogowego. Jeżeli prowadzisz rower – jesteś pieszym. Jeżeli masz awarie samochodu i spychasz go na pobocze – jesteś również pieszym.

abc
abc
odpowiedział na komentarz  Kamil
10 lipca 2018 09:03

Autor czyli ktoś z KPP Giżycko 😀 proponuję iść na naszą komendę policji i powiedzieć że nie znają pojęć ruchu drogowego.

Magda
Magda
9 lipca 2018 13:51

Rower przez pasy należy przeprowadzać .

Kot
Kot
odpowiedział na komentarz  Magda
9 lipca 2018 14:46

Może właśnie przeprowadzala

angela
angela
odpowiedział na komentarz  Kot
9 lipca 2018 17:04

czyli każdy pieszy przechodzący przez przejście dla pieszych mający prawo jazdy jest jest kierowcą na pasach

X
X
odpowiedział na komentarz  Kot
9 lipca 2018 21:35

Niestety nie

Kamil
Kamil
odpowiedział na komentarz  Kot
10 lipca 2018 08:34

Raczej nie przeprowadzała, bo w tekście jest “rowerzystka” czyli osoba jadąca rowerem. Natomiast gdyby przeprowadzała rower byłaby pieszą.